Sweter stanowi absolutną podstawę w każdej jesiennej garderobie. Pozwala zachować ciepło, a przy tym oferuje stylowy wygląd. W każdym sezonie królują jednak nieco inne kroje. Na jaki warto zdecydować się w tym roku?

Sweter z golfem

Swetry z golfem nie tracą na popularności od kilku lat. Oferują stylowy wygląd, który nie wymaga więcej dodatków (w końcu materiał golfa zakrywa Cię, dosłownie, po samą szyję!), a oprócz tego – zapewniają niepowtarzalne ciepło. Ten krój docenisz nie tylko wtedy, gdy chcesz prezentować się modnie, ale również wówczas (a może przede wszystkim) w sytuacji, gdy chcesz zapewnić sobie odpowiedni komfort cieplny w najchłodniejsze, jesienne dni. Dzięki golfowi, nie musisz martwić się gdy zapomnisz szalika lub gdy nie zawiążesz go zbyt dokładnie: chłodne podmuchy wiatru nie stanowią dla Ciebie żadnego problemu!

Sweter z kołnierzykiem

To swoiste nawiązanie do lat 70-tych i 8-tych ubiegłego wieku. Choć może się wydawać, że modne swetry to zupełnie nowe rozwiązania, wcale tak nie jest: zdecydowana większość modeli w rozmaity sposób nawiązuje do tego, co już kiedyś było. Tak też jest w przypadku swetrów z kołnierzykami, które sprawdzą się również w nieco bardziej wymagających pod względem stylu sytuacjach.

Sweter z kołnierzykiem połączony z eleganckimi spodniami może stanowić doskonały wybór na przykład na spotkanie z klientami w chłodny dzień, w miejscu bez ogrzewania. To także perfekcyjny wybór na rodzinną imprezę w plenerze!

Modne swetry z warkoczami

Ten typ swetrów nie przestaje cieszyć się popularnością od wielu lat i nie ma w tym nic dziwnego. Swetry ze splotem imitującym warkocz cieszą się ogromną popularnością od wielu lat, a dodatkowo – prezentują się niezwykle stylowo. Występują one w bardzo wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu możesz stworzyć niepowtarzalną stylizację uwzględniającą Twoje preferencje.

Swetry oversize

Tworząc zestawienie modnych swetrów, nie można oczywiście zapomnieć również o modelach oversize. Są one doskonałym wyborem bez względu na typ sylwetki, a także preferencje jeśli chodzi o resztę stroju. Odpowiednio dobrany sweter o zbyt obszernym kroju może być noszony jako forma odzieży wierzchniej (na bluzkę czy koszulkę) lub samodzielnie. Oferuje świetny komfort cieplny, a przy tym – pozwala na uzyskanie naprawdę stylowego wyglądu w wielu sytuacjach.

Materiał na sweter – jaki wybrać?

Warto pamiętać, że wybór swetra to nie tylko krój, ale również materiał. Modne swetry są tworzone z wełny lub bawełny, dzięki czemu możesz wybrać model odpowiadający Twoim preferencjom. Pamiętaj, że wełniane swetry są zdecydowanie cieplejsze, dlatego sprawdzą się perfekcyjnie w najchłodniejsze dni, kiedy będziesz potrzebować dodatkowej warstwy chroniącej Cię przed chłodem. Z kolei swetry bawełniane stanowią doskonały kompromis pomiędzy ciepłem a stylowym wyglądem: stosunkowo grube, uchronią Cię przed niską temperaturą, a jednocześnie prezentują się na tyle elegancko, że mogą być dobrym wyborem również na nieco bardziej oficjalne okazje czy wyjścia służbowe.