Hazard w kasynach to ulubiona rozrywka milionów graczy na całym świecie. Wśród nich jest również wiele osób, które nie tylko uwielbiają smak rozgrywki na automatach wideo, czy przy stole do ruletki, ale także cenią sobie hipnotyzujące dzieła sztuki związane z hazardem, kasynem i grami na prawdziwe pieniądze.

W związku z powyższym, jeżeli ktoś ma zamiar połączyć te dwie pasje, definitywnie powinien zerknąć na poniższą treść. Stworzona przez nas lista obejmuje pięć atrakcyjnych dzieł sztuki, które doceni każdy prawdziwy miłośnik piękna i gier kasynowych.

„Dogs Playing Poker” – seria obrazów Coolidge’a

Nie można rozpocząć listy bez umieszczenia na pierwszym miejscu legendarnej kolekcji obrazów reklamowych Coolidge’a. Seria Coolidge’s Dogs Playing Poker jest jedną z najbardziej znanych kolekcji dzieł sztuki, które związane są z hazardem.

Aczkolwiek należy mieć na uwadze, że te obrazy nie należą do najtańszych. Z tego też względu znajdują się poza budżetem większości miłośników sztuki. Prawda jest taka, że ceny tych obrazów regularnie osiągają sześciocyfrowe sumy. A więc nie są to typowe produkty, jakie możemy zamówić na Amazon.

Jednakże nigdy też nie wiadomo, kiedy uśmiechnie się do nas szczęście w kasynie, które może znacznie powiększyć nasze konto i sprawić, że będziemy mogli zakupić jeden, kilka albo nawet i wszystkie obrazy z tej kolekcji. Najlepszą opcją jest wizyta na stronie listakasyn.pl z bonusami bez depozytu, które można wykorzystać na grę w najlepszych kasynach internetowych.

„Card Players” – kolekcja Paula Cézanne’a

Można śmiało stwierdzić, że nawet osoby, które nie interesują się sztuką, z pewnością słyszały o Paulu Cézanne – jednym z najbardziej znanych malarzy postimpresjonistycznych, który odegrał ważną rolę w rozwoju sztuki współczesnej.

Wśród wielu jego prac znajduje się również kolekcja obrazów olejnych Card Players. Kolekcja obejmuje pięć prac przedstawiających ludzi grających w karty w różnych sceneriach. Należy dodać, że ceny tych eksponatów są horrendalne! Na przykład, w 2012 roku jeden z tych obrazów zakupił Katar, płacąc zawrotną sumę 250 milionów dolarów!

„At the Roulette Table in Monte Carlo” – obraz Edwarda Muncha

Innym znanym dziełem sztuki emanującym atmosferą kasyna jest obraz Muncha „Przy stole do ruletki w Monte Carlo”. Prawdopodobnie znamy styl tego wybitnego artysty, dzięki jego najsłynniejszemu dziełu sztuki „Scream”. Z kolei jego obraz inspirowany kasynem ma wiele podobieństw pod względem linii i kolorów.

Munch próbuje tutaj oddać niepokój i zdenerwowanie fantazyjnie ubranych mężczyzn i kobiet, którzy zgromadzeni są wokół stołu do ruletki, oczekując na wynik. Nie do końca wiadomo, jaka jest dokładna cena za ten konkretny obraz. Aczkolwiek „Scream” został w 2012 roku sprzedany anonimowemu nabywcy, który zakupił to arcydzieło za rekordowe 120 milionów dolarów.

„Slot Machine Queen” – obraz Shelly Wilkerson

Jeśli szukamy czegoś z nowszą datą, możemy skierować nasz wzrok w stronę obrazu „Królowa automatów” autorstwa Shelly Wilkerson. Dzieło sztuki stara się uchwycić emocje związane z wygraniem dużej wygranej na automacie poprzez przedstawienie starszej kobiety w pełni zanurzonej w rozgrywce na slotach.

W przeciwieństwie do powyższych obrazów i kolekcji „Królową automatów” możemy zakupić za jedyne 20 USD. Co prawda, styl może nie odpowiadać każdemu, a krytycy mają na ten temat sprzeczne opinie, twierdząc, że jest to niesamowity obraz albo przykład złej sztuki. Jednakże, jeśli podoba nam się to wykonanie, nic innego nie ma znaczenia.

Znaki miejskie Las Vegas

Co prawda, te projekty nie należą do klasycznej kategorii sztuki. Jednak każdy miłośnik kasyn docenia oryginalne znaki Las Vegas. Wystawiane na sprzedaż oryginalne znaki Las Vegas dostępne są w różnych rodzajach, kształtach i rozmiarach. Wśród nich znajdują się m.in. znaki z nazwami ulic i neonowe tablice Las Vegas. Dużym plusem jest fakt, że możemy je łatwo zakupić online.

Ceny tych nietypowych dekoracji wahają się od kilku do kilkuset dolarów. A więc w zależności od budżetu i preferencji będziemy mogli znaleźć coś pysznego dla oka do udekorowania swojego korytarza lub salonu.