Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, żeby Twój dom był bardziej smart? Obecnie, dzięki nowoczesnym technologiom jest to jak najbardziej możliwe. Inteligentne domy to coraz popularniejsze rozwiązanie, ponieważ oferują użytkownikom wiele korzyści jak wygoda, oszczędność energii, a także większe bezpieczeństwo. Poniżej poznasz krótki przewodnik na temat tego, czym jest smart dom, jakie wynikają z niego korzyści, a także poznasz popularne, inteligentne urządzenia domowe.

Smart dom – czym tak naprawdę jest?

Smart dom lub inteligentny dom to tak naprawdę różne urządzenia i systemy, które są ze sobą połączone i komunikują się za pomocą aplikacji. Dzięki temu są w stanie zapewnić mieszkańcom znacznie większą wygodę, oszczędność energii, a także zadbać o bezpieczeństwo. Za pomocą Smart Home Samsung masz pełną kontrolę nad swoim domem, niezależnie od tego czy aktualnie w nim przebywasz, czy też jesteś w pracy lub podróży.

W jaki sposób działa smart dom? Systemy inteligentnego domu wykorzystują nowoczesne technologie, do których można zaliczyć Internet rzeczy (IoT), sztuczną inteligencję (AI) czy automatyzację. Wszystko po to, aby zapewnić użytkownikom jeszcze lepsze, spersonalizowane doświadczenia.

Inteligentne sterowanie domem – korzyści

Co tak naprawdę daje smart dom? To przede wszystkim wiele korzyści, które sprawią, że codzienne czynności mogą stać się o wiele prostsze. Po pierwsze korzystanie ze Smart Home Samsung jest po prostu wygodne. Dzięki temu możesz kontrolować i monitorować różne aspekty swojego domu z jednego miejsca i to dosłownie! Wykorzystując aplikację SmartThings nie musisz odrywać się od zajęć, by np. wyłączyć światła w całym domu lub włączyć zmywarkę. Co więcej, możesz zrobić to nawet wtedy, kiedy znajdujesz się poza domem!

Smart dom ułatwia także oszczędzanie energii. Każdy użytkownik na co dzień korzysta z wielu urządzeń, często nie zdając sobie sprawy z tego, ile w rzeczywistości zużywają energii i jak to odbija się na późniejszych rachunkach za prąd. Smart Home Samsung oraz aplikacja SmartThings pozwalają na efektywniejsze zarządzanie energią. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz monitorować zużycie energii przez urządzenia AGD w czasie rzeczywistym. Możesz także zaprogramować urządzenia tak, aby działały tylko wtedy, gdy są Ci potrzebne. W ten sposób ograniczasz miesięczne zużycie energii i zmniejszasz rachunki za prąd.

Co więcej, inteligentne urządzenia domowe i sterowanie domem przy pomocy aplikacji Smart Things* dbają o bezpieczeństwo Twoje i najbliższych. Dzięki nim możesz z łatwością monitorować to, co dzieje się wokół Twojego domu i kontrolować nadejście gości czy dostawców. Smart Home Samsung i usługa SmartThings Pet Care** pozwolą zadbać również o bezpieczeństwo Twojego czworonożnego pupila, kiedy nie ma Cię w pobliżu. Kiedy wychodzisz z domu, możesz przyczepić Galaxy Smart Tag*** do obroży swojego zwierzaka i z łatwością sprawdzić jego lokalizację.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

 * Aplikacja SmartThings dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android i iOS (Android OS 8↑, iOS 13↑). Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi i konto Samsung. Wszystkie zarządzane urządzenia muszą być zarejestrowane w aplikacji SmartThings.

**Usługa SmartThings Pet Care jest dostępna w Polsce. Wymaga posiadania odkurzacza BESPOKE Jet Bot AI+ oraz urządzenia mobilnego z systemami (Android OS 9↑, iOS 14↑). Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi i konto Samsung.

***Galaxy SmartTags mają zasięg Bluetooth do 120 m bez przeszkód. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od środowiska, w którym są używane. Sprzedawane oddzielnie.