Chodnik do przedpokoju musi spełniać przynajmniej dwa wymagania: ma być praktyczny i współgrać z wystrojem wnętrza. Przedpokój to miejsce, w którym trzeba wyjątkowo dbać o czystość. Dobrze dobrana wykładzina na metry chroni podłogę przed zabrudzeniem i uszkodzeniami i daje się łatwo czyścić. Dywaniki do przedpokoju zwykle mają krótkie włosie, łatwe do odkurzania. W sprzedaży można znaleźć chodniki o wysokości zaledwie kilku milimetrów, ale również takie z runem o grubości nawet 3 cm. Dywany stosowane w holach i korytarzach są najczęściej utkane z włókien poliestrowych i polipropylenowych na bazie podkładu z naturalnej juty. Charakteryzują się zbitą, płaską strukturą. Dlatego nie wchłaniają zabrudzeń i dają się łatwo czyścić.

Chodnik do przedpokoju klasyczny i nie tylko

Kolorystyka chodników do przedpokoju jest zwykle utrzymana w tonacjach beżu, brązu, rudości, szarości, a także bordo i granatu. Wzornictwo zaś nawiązuje często do klasyki (np. stonowane pasy, ornamenty orientalne). W ofercie chodników do przedpokoju można znaleźć również nowoczesne, odważne wzory geometryczne (np. koniczyna, romby) o niebanalnej kolorystyce. W sprzedaży są również gładkie, eleganckie wykładziny na metry. Pięknie wyglądają, ale warto wybierać te w ciemnych kolorach – na jasnych, jednobarwnych dywanach wyraźnie widać brud i odgniecenia od obuwia. Asortyment chodników do przedpokoju jest na tyle rozbudowany, że każdy znajdzie wzór, który idealnie wpasuje się w pomysł na urządzenie tej części mieszkania czy domu.

Chodnik do przedpokoju ciepły i komfortowy

W holach, przedpokojach i na korytarzach podłoga bywa zimna. Dlatego tak ważne jest, by chodniki do przedpokoju stanowiły wystarczającą warstwę izolacyjną między stopami a podłożem. Im dywan gęściej tkany, bardziej mięsisty, tym lepiej izoluje od podłoża. Jest również milszy w dotyku i bardziej komfortowy w użytkowaniu. Warto zwrócić też uwagę na rozmiar chodnika do przedpokoju. W sprzedaży są dywany na metry o szerokości od 70 co 120 cm. Która będzie najlepsza – zależy od kształtu wnętrza. W kwadratowych pomieszczeniach lepiej sprawdzą się proporcjonalnie szersze dywaniki. Węższe zaś ładniej będą wyglądać w korytarzach czy wąskich przedpokojach. Pod chodnik można położyć matę antypoślizgową, by uniknąć przesuwania, a także podwijania brzegów.

Szukając najlepszego chodnika do przedpokoju trzeba mieć na uwadze, jak mocno to pomieszczenie jest eksploatowane, jaki ma kształt i wystrój. Te kryteria ułatwią wybór spośród wielu interesujących propozycji chodników dywanowych sprzedawanych na metry.