Chociaż taśmy LED pojawiły się na polskim rynku stosunkowo niedawno, szturmem podbiły serca konsumentów. Początkowo używane jedynie przez nastolatków, którzy rozświetlali kolorowymi lampkami swoje pokoje, w tej chwili znajdują już o wiele szersze zastosowanie i to nie tylko w prywatnych domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach, ale także w wielu firmach. Dostępne są w opcji 12V oraz 24V, w zależności od potrzeb klienta. Istnieje również możliwość zakupienia różnych długości i wariacji kolorystycznych, włącznie z takimi, które zmieniają barwę i są sterowane poprzez pilota lub dzięki aplikacji i bluetooth w telefonie.

Dla kogo są przeznaczone?

Po prostu dla każdego! Nadal chętnie kupuje je młodzież, ale i wielu dorosłych zapragnęło mieć je w swojej sypialni, ponieważ miękkie światło w wybranych barwach nadaje pomieszczeniom uroku i sprawia, że są bardziej przytulne. Często są kupowane również jako podświetlenie płaskiego telewizora, które montuje się za jego ekranem. Do tego celu zazwyczaj wybierana jest taśma LED biała, która w żaden sposób się nie narzuca i nie zakłóca odbioru oglądanego obrazu.

Sporą popularnością taśmy LED cieszą się także w wielu naprawdę profesjonalnych biznesach. Są to przede wszystkim bary i restauracje, które dzięki zastosowaniu takiego oświetlenia stwarzają w salach niepowtarzalny klimat, ale również puby, niewielkie kina studyjne czy klimatyczne kawiarenki. LED-y spotkać można też w wielu sklepach z elektroniką i modnymi gadżetami, ale też z odzieżą, produktami motoryzacyjnymi i w wielu innych. Nawet warsztaty samochodowe i pracownie rzemieślnicze często chcą w ten sposób podkreślić aurę miejsca pracy.

Gdzie można je dostać?

Taśma LED stała się tak popularna, że w tej chwili na rynku znajduje się wiele produktów, które nie odpowiadają wyśrubowanym wymaganiom klienteli. Dlatego najlepiej jest odpuścić sobie przeszukiwanie popularnych serwisów ogłoszeniowych oraz aukcyjnych, w szczególności tych azjatyckich. Cena może kusić, ale oszczędność jest nieprawdziwa, ponieważ takie LED-y mają niezwykle krótką żywotność i są wytworzone ze słabej jakości półproduktów.

Najlepszym miejscem, gdzie można dostać naprawdę profesjonalne taśmy LED, jest oczywiście wyspecjalizowany sklep oświetleniowy. Może być to zarówno punkt stacjonarny, jak i internetowy, ważne jest przede wszystkim to, żeby cieszył się jak najlepszą opinią. Towar, który jest w nim dostępny posiada gwarancję, a ponadto został wytworzony w sposób, który gwarantuje jego trwałość oraz wysoką jakość i długowieczność.