DIY- czyli zrób to sam -Figurki z masy solnej

Za pomocą naprawdę prostych produktów dostępnych w domu oraz przy odrobinie chęci można stworzyć niesamowite ozdoby na każdą okazję, wystarczy trochę wyobraźni i stajemy się artystami, sztuka tworzenia daje niesamowitą satysfakcję oraz daje nam możliwości odkrywania w sobie nowych talentów, nawet jeżeli tego wcześniej nigdy nie robiliśmy. Zachęcam bo to fajna forma spędzenia kreatywnie czasu dla wszystkich bez względu na płeć, czy wiek. Dodam również że, rękodzieło jest coraz bardziej cenione, ze względu na oryginalność i unikatowość, cena takich produktów wzrasta z roku na rok a to oznacza że zaczynamy doceniać nie masowe produkty „taśmowe” nigdy nie będzie dwóch takich samych, postarajmy się by nasze ozdoby były niepowtarzalne.

Co nam będzie potrzebne:

Mąka ( półtora szklanki)
Przyprawy może być piernikowa ( będą ładnie pachnieć)
Szklanka soli
Półtora szklanki wody
Różne foremki do ciastek, bądź inwencja twórcza własna
Słomka do picia
Farby akrylowe, brokat, lakier bezbarwny ( może być nawet do paznokci, lub w sprayu)

Sposób przygotowania:

Mąkę należy wymieszać z przyprawami, sól i wodę ale musi być letnia, wymieszaj w osobnej misce dodaj następnie mąkę wyrabiaj ciasto na gładko, rozwałkuj ciasto wycinaj foremkami kształty a słomka do picia zrób otwory na zawieszki, ułóż na blasze do pieczenia i włóż do piekarnika nagrzanego do 120 stopni następnie susz około 5- godzin. Można także ułożyć figurki na ciepłym grzejniku ale zawsze z podkładka jakaś kartka lub ścierka, gdyż mogą się podbiec. Zobacz co inni potrafią stworzyć z masy solnej. Po upływie czasu możesz zaczynać ozdabiać, a pole możliwości jest ogromne, wszystko zależy od twojej wyobraźni.

Dodatkowo efekt można wzmocnić dodając do masy odrobinę oleju wtedy będzie gładsza, natomiast jak dodamy trochę kleju do tapet około 2 łyżeczki masa będzie bardziej elastyczna oraz wzmocniona.
Takie zawieszki można zrobić imienne w postaci przykładowo aniołków serduszek, idealne na prezent ślubny, lub jako podarunek świąteczny. Pamiętajmy że możemy już na gotowym wyciętym wzorze z foremek tworzyć dodatkowe elementy w formie 3D. do wytłaczania wzorów można posłużyć się cienkim patyczkiem, igiełką, niedociągnięcia z farby można poprawić patyczkiem do uszu.
Życzę udanej zabawy i nieograniczonej wyobraźni!