Ciekawy element dekoracyjny

W dzisiejszych czasach świeczki, świece występują praktycznie w każdym domu. Mała rzecz a nie tylko doda uroku wnętrzu, ale i wprowadzi romantyczny nastrój przy kolacji. Olejki aromatyczne zawarte w nich pobudzą zmysły, pomogą się zrelaksować. W sklepach możemy znaleźć przeróżne świeczki zapachowe bądź nie, z kwiatami i różnego rodzaju dodatkami. Ale czy na pewno wiemy co w nich jest? Otóż żeby być w pełni świadomym co w składzie posiada dana świeczka najlepiej jest ją zrobić samemu. Proces tworzenia nie jest czymś trudnym a wręcz może być bardzo przyjemny, pozwalający rozwinąć wyobraźnię czy kreatywność.

Czego potrzebujemy?

Podstawowe pytanie jest takie co nam będzie potrzebne do stworzenia własnej świeczki w zaciszu domowym. Potrzebny będzie wosk (możesz zakupić go w sklepie chociażby w internecie na allegro.pl ale również wykorzystać resztki świec, które zalegają ci w domu), knot, olejki eteryczne, miseczka potrzebna do roztopienia wosku w kąpieli wodnej, garnek, do którego włożysz miseczkę, patyczek drewniany. Niezbędne będą również foremki silikonowe jeżeli chcesz by świeczka miała konkretny kształt, możesz również użyć starego słoika. Do dekoracji możesz użyć kolorowych barwników, suszonych owoców czy innych ozdób.

Jak wykonać?

Pierwszym etapem będzie rozpuszczenie wosku w kąpieli wodnej do uzyskania jednolitej konsystencji (rozpuszczenia się całego wosku). Jeżeli chcesz by Twoja świeczka miała konkretny zapach dodaj kilka kropel ulubionego olejku eterycznego do wosku i wymieszaj dokładnie. To samo zrób w przypadku barwnika. W słoiku bądź silikonowej foremce należy umieścić knot. Owiń jednym końcem knota drewniany patyczek i połóż na górze słoika bądź foremki (zapobiegnie to zatopieniu się knota w wosku). Do uprzednio przygotowanej silikonowej foremki bądź słoika wlej rozpuszczony wosk. Jeżeli skusisz się na przyozdobienie świeczki jakimiś dodatkami zatop je delikatnie we wlanym wosku. Świeczkę pozostaw do wystygnięcia. Odwiąż knot z patyczka i gotowe! Teraz możesz cieszyć się własnoręcznie przygotowaną świeczką.

Dom jak malowany – chcesz taki?