Urządzenie funkcjonalnej kuchni może być dla niektórych osób nieco problematyczne. To jedno z tych pomieszczeń w domu, którego układ powinniśmy zaplanować w każdym calu. Czy jednak lodówko-zamrażarka w wariancie wolnostojącym to odpowiedni wybór? Sprawdź, jakie mogą być zalety tego urządzenia i na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu!

Lodówko-zamrażarka – czy warto?

Lodówka z zamrażalnikiem to rozwiązanie uniwersalne, które sprawdza się w wielu domach. Mamy tutaj miejsce nie tylko dla produktów, które są w wielu przypadkach gotowe do spożycia, ale także dla tych, które chcemy zamrozić. Przechowywanie w tak niskiej temperaturze sprawia, że data przydatności jest znacząco wydłużona.

Lodówka wolnostojąca i jej najważniejsze zalety

Częstym wyborem użytkowników są m.in. lodówki wolnostojące. W przeciwieństwie do tych, które przeznaczone są do zabudowy, tutaj nie musimy martwić się o dodatkowe koszty związane z wyborem pasującego do mebli frontu. Urządzenie samo w sobie wyróżnia się designem, a ze względu na szeroką ofertę modeli z łatwością znajdziemy taki wariant, który przypadnie nam do gustu.

Prościej będzie nam także o zmianę miejsca, w którym ustawimy nasz sprzęt. Uwagę należy zwrócić również na znacznie szerszą ofertę, jeżeli chodzi o różne wymiary dostępnych modeli. Popularne są m.in. lodówki do 170 cm wysokości No Frost od marki Samsung. Doskonale sprawdzają się w domach i mieszkaniach, w których mamy nie więcej niż dwóch domowników. Wspomniana technologia No Frost odpowiada za eliminację problemu, jakim jest powstawanie szronu.

Jaka lodówko-zamrażarka będzie najlepszym wyborem?

Czarna lodówka, biała, srebrna, a może kolorowa? Niezależnie od tego, na który wariant postawisz, poza wyglądem urządzenia warto zwrócić uwagę także na funkcje oraz dostępne technologie. Te mogą Cię zaskoczyć! Doskonałym przykładem są m.in. lodówki marki Samsung, najczęściej wybierane w Polsce*. Dostępnych jest wiele modeli, które idealnie odpowiadają potrzebom ich użytkowników.

Warto zwrócić uwagę między innymi na zastosowane w nich rozwiązania, które okazują się pomocne w przypadku oszczędzania prądu. Przykładem będzie m.in. AI Energy Mode. Odpowiada on za optymalizację pracy urządzenia w taki sposób, aby zużywać do 15%** mniej energii.

Użytkownicy, którzy posiadają lodówki kompatybilne ze SmartThings***, dostają powiadomienia o otwartych drzwiach, co również uznać można za rozwiązanie, które pomaga zachować wydajność urządzenia. Taka informacja może wyświetlić się na telefonie, smartwatchu czy telewizorze. W aplikacji można też monitorować obliczenia dotyczące kosztów zużycia energii.

* W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung

** Rok składa się z 52 tygodni, z czego 7 tygodni stanowi około 15%, co odpowiada mniejszemu zużyciu energii nawet o 15% w skali roku dzięki SmartThings.  Optymalizacja ta bazuje na wzorcach takich jak częstotliwość otwierania drzwi, szybkości pracy kompresora oraz częstotliwości cyklu rozmrażania).

***Aby otrzymać powiadomienia konieczne jest zainstalowanie aplikacji SmartThings na smartfonie oraz połączenie z internetem. Aplikacja jest dostępna w przypadku urządzeń z systemem operacyjnym Android i iOS. Wymagane połączenie z Wi-Fi i konto Samsung. Funkcje i treść mogą się różnić w zależności od kraju.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.