Podjazdy z płyt betonowych coraz częściej goszczą w ogrodach, ale stały się również estetycznym elementem infrastruktury miejskiej. Ciekawe, a zarazem naturalne kolory pomogą zaaranżować każdą przestrzeń. Płyty wielkoformatowe sprawdzą się również na tarasach oraz w miejscach do odpoczynku, np. w sąsiedztwie altany lub basenu. Czym cechują się duże płyty chodnikowe i jak je dobierać do inwestycji?

Dlaczego właśnie płyty wielkoformatowe?

Większość płyt dużego formatu powstaje przy użyciu betonu. Ten materiał jest bardzo wytrzymały, twardy, ale przede wszystkim można go nabyć w atrakcyjnej cenie. Betonowe płyty wielkoformatowe są bardzo odporne na działanie różnych czynników atmosferycznych, w tym słońca, śniegu i wody. Można je łatwo wyczyścić za pomocą wody lub specjalnych preparatów do pielęgnacji. Płyty o odpowiedniej grubości sprawdzą się na przydomowym podjeździe. Prawidłowo ułożone nie będą się przemieszczać ani opadać pod wpływem ciężaru samochodów. Większość współczesnych płyt wielkoformatowych to produkty bardzo estetyczne, dlatego doskonale komponują się z zielenią roślinności ogrodowej, z dekoracyjną elewacją budynku oraz z meblami ogrodowymi.

Aranżacje z udziałem płyt chodnikowych o dużych wymiarach

Duży wybór płyt wielkoformatowych sprawia, że inwestorzy mogą za ich pomocą tworzyć przeróżne aranżacje, również te mniej oczywiste. Podstawowym zadaniem płyt jest utwardzanie powierzchni, głównie pod podjazdy, chodniki lub ścieżki rowerowe i deptaki. Płyty wielkoformatowe sprawdzą się również na parkingach, przy basenach oraz w miejscach ogrodowego relaksu, np. na patio, na tarasie lub przy altance. W miejscach narażonych na dużą wilgoć warto wybierać płyty ze wzmocnioną powłoką. Impregnacja przedłuża żywotność płyt i ułatwia ich czyszczenie, np. z mchu.

Płyty chodnikowe – kształty i kolory

Płyty wielkoformatowe są dostępne są w sklepie internetowym https://granitnaturalny.pl/plyty-wielkoformatowe różnych kolorach – znaleźć można produkty przypominające klasyczny beton. Niektóre modele są barwione, a inne do złudzenia przypominają naturalne minerały, np. piaskowce. Grube płyty chodnikowe przeznaczone są do tworzenia podjazdów oraz parkingów. Wytrzymują spore obciążenie, nie pękają, nawet kiedy są intensywnie użytkowane. Dużą zaletą płyty o dużych rozmiarach jest łatwość i szybkość ich kładzenia. Co więcej, połączenia są trwałe i bardzo estetyczne. Ciężkie i duże płyty nie zapadają się, dlatego przez wiele lat wyglądają nader atrakcyjnie. Płyta wielkoformatowa coraz częściej gości w ogrodach, gdzie zastępuje ścieżki układane z kamienia.