Przyglądając się praktykom związanym z codzienną toaletą, można zauważyć, że nie każdy lubi prysznic. Co prawda rano, gdy śpieszymy się do pracy, może być on bardzo przydatny. Jednak wiele osób uwielbia wieczorne zażywanie odprężającej kąpieli w wannie. Wanny wolnostojące są drogie i nie nadają się do małych łazienek. Dlatego świetnym rozwiązaniem wydaje się wanna przyścienna, która z pewnością spełni nasze oczekiwania.

Korzystne rozwiązanie dla małych pomieszczeń

Wanna wolnostojąca należy do tego rodzaju produktów, który można umieścić w dowolnym miejscu łazienkowym. Najczęściej kojarzy się z dużym wydatkiem i jest przeznaczona do sporych pomieszczeń. Natomiast wanny przyścienne zalicza się również do produktów wolno stojących, jednak jej dłuższy bok jest tak wyprofilowany, że świetnie przylega do ściany. Do tego typu wyrobów zalicza się najczęściej wanny przylegające do ściany bokiem oraz wanny narożne. Dzięki takiej konstrukcji można w pomieszczeniu łazienkowym zaoszczędzić sporo miejsca. Jeśli ktoś posiada małe pomieszczenie, to takie rozwiązanie będzie niezwykle korzystne.

Wanna do każdego wnętrza

Inną korzyścią płynącą z zainstalowania wanny przyściennej jest możliwość dowolnego wyboru baterii wannowej. W przypadku wanien, które ustawiamy przy ścianie, można zastosować baterie klasyczne, oraz podtynkowe, które montuje się w ścianie. Warto pamiętać, że wanna przyścienna to szereg modeli o różnych kształtach i wymiarach. Dzięki temu łatwiej jest dobrać produkt do każdego stylu łazienki oraz jej aranżacji. Przy wyborze tego rodzaju wanny warto wiedzieć, że istnieją kanciaste wersje. Z pewnością będą pasować do stylu nowoczesnego oraz industrialnego. Natomiast wanna przyścienna zaokrąglona sprawdzi się w stylu retro.

Otwór przelewowy – niezwykle ważny element

Obecnie na naszym rynku mamy duży wybór wanien zarówno tych wolnostojących jak i przyściennych. Niektóre z nich są naprawdę eleganckie i będą pasować do różnych stylowych wnętrz. Natomiast dla tych, którzy cenią oryginalność, polecane są produkty, które odznaczają się niebanalnym kształtem. Bardzo ciekawym wyborem są wanny przyścienne czarne z zewnątrz. Z pewnością będą idealnie pasowały do białych lub jasnych wnętrz. Podczas ich zakupu należy pamiętać o ważnej kwestii. Zwróćmy uwagę czy wanna przyścienna posiada otwór przelewowy. Będzie to bardzo istotne dla osób, które mają tendencję do rozpraszania swojej uwagi. Jeśli zapomnimy, że napuszczamy wody do wanny, to otwór ten będzie odbierał nadmiar cieczy i nie zalejemy łazienki. Warto o to zadbać, zwłaszcza jeśli mieszkamy w bloku na wyższym piętrze.